Obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W tym roku obchodziliśmy wyjątkową, 235. rocznicę uchwalenia w 1791 r. Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i Europy. Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą zasadniczą. Stanowiła odważną próbę naprawy państwa oraz wzmocnienia jego suwerenności, a jej twórcy zapisali się w historii jako wizjonerzy, którzy wyprzedzili swoje czasy. 235. rocznica to szczególna okazja do refleksji nad wartościami, które przyświecały jej autorom – wolnością, odpowiedzialnością i troską o dobro wspólne. To także moment, by docenić znaczenie dialogu, wspólnoty i zaangażowania obywatelskiego we współczesnym świecie.
Podczas tegorocznych obchodów Gminę Ksawerów reprezentowali włodarze gminy, radni oraz przedstawiciel Towarzystwa Rozwoju Ksawerowa.
Opublikował(a): Joanna Majchrzak
Data modyfikacji: 04-05-2026 12:37
Modyfikował(a): Joanna Majchrzak