Sukcesy pływackie Szkoły Podstawowej im. dr. H. Jordana w Ksawerowie

Ostatni dzień kwietnia na pływalni MOSiR w Pabianicach upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji
i świetnej zabawy. Podczas XVI Turnieju Pływackiego o Puchar Starosty Pabianickiego woda
aż wrzała – na starcie stanęło bowiem 320 młodych talentów z całego powiatu.

W zawodach wzięła udział liczna reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej im. dr. H. Jordana
w Ksawerowie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 25 m stylem dowolnym w swoich kategoriach wiekowych. Reprezentanci szkoły pokazali doskonałą formę, wielokrotnie stając na podium:

Złoto (I miejsce):

  • Magda Sulikowska, która uzyskała również tytuł Najszybszej pływaczki zawodów!
  • Kamil Maciaszczyk
  • Julian Milczarski
  • Julian Strąkowski

Srebro (II miejsce):

  • Hanna Drzazga
  • Zofia Bartczak
  • Emil Milczarski

Niezwykłym momentem turnieju była wizyta gościa specjalnego. Jan Gajda, wielokrotny mistrz Polski, który obecnie szlifuje formę na Mistrzostwa Europy, zaprezentował pokaz profesjonalnego pływania. Zobaczyć mistrza w akcji to dla naszych młodych sportowców potężna dawka motywacji do dalszych treningów.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ducha walki i świetnego przygotowania.

Data publikacji: 11-05-2026 07:49
Opublikował(a): Joanna Majchrzak
Data modyfikacji: 11-05-2026 07:52
Modyfikował(a): Joanna Majchrzak
Przewiń do góry